Atrakcje Puszczy Noteckiej dla największych sceptyków

Jeśli jest w Polsce miejsce równie ciche, spokojne i swojskie co nieprzystępna Puszcza Notecka, to Polacy mogą mieć niemały problem z wyborem swojego miejsca na wakacje. Wraz ze wzrostem turystycznej świadomości wzrasta liczba osób, które rezygnują z wypoczynku w standardowych kurortach i dobrze znanych miejscowościach. Zamiast tego chcą spróbować zupełnie nowej formy relaksu – w sercu leśnej głuszy, która zapewni im solidny odpoczynek.

Leśne atrakcje

Głównym problemem terenów takich jak Puszcza Notecka [zobacz artykuł: Puszcza Notecka] nie jest brak atrakcji, wręcz przeciwnie. Chociaż z pozoru, las wydaje się obszarem mało turystycznym, to w rzeczywistości ani trochę nie ustępuje najlepszym miejscom w górach lub nad morzem. Puszcza Notecka ma też dodatkową przewagę – prócz terenów leśnych, dysponuje również ogromnym obszarem wodnym na czele z Wartą, Notecią i 90-cioma innymi zbiornikami wodnymi. Od wielu lat teren puszczy wykorzystywany jest do przeprowadzania obozów survivalowych, harcerskich i skautowskich.

Szczególnie w okresie letnim nie brakuje osób chętnych do zaszycia się w leśnej głuszy z dala od cywilizacji i zapomnienia o trudach codziennego dnia. Niespotykana cisza oraz spokój panujące w Puszczy Noteckiej, brak wielkich ośrodków urbanistycznych oraz wielka swoboda i prywatność wypoczynku sprawiają, że taka forma wakacyjnego wyjazdu staje się coraz bardziej atrakcyjna. Korzystają z niej najczęściej osoby, które chcą się odstresować i zrelaksować – stąd noclegi w Puszczy Noteckiej są często wynajmowane przez lekarzy, prawników, polityków czy biznesmenów. Jednak okoliczne ośrodki wczasowe mają wiele do zaproponowania również dla zwykłych turystów [zobacz ofertę meteor-turystyka.pl/noclegi,puszcza-notecka,58.html].

Dzika przyroda

O prawdziwym uroku tego miejsca stanowi jednak obecna tu cisza oraz piękno dzikiej przyrody, które wyróżnia Puszczę Notecką na tle podobnych obszarów. W lasach porozmieszczane są specjalne platformy – punkty widokowe i wieże strażnicze oraz myśliwskie – z których można obserwować wędrujące stada dzikich zwierząt. Żyją tu między innymi jelenie, sarny, łosie i dziki. Nie brakuje mniejszej zwierzyny, w tym lisów, zajęcy, dzikich królików i bażantów. Także tutejsza flora jest na swój sposób wyjątkowa – leśna gęstwina w samym sercu puszczy jest tak duża, że w okresie letnim przepuszczalność słońca przez drzewa i krzewy wynosi niecałe 30%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *