Bydgoszcz – tradycja przenika się z nowoczesnością

Zainteresowanie turystów odwiedzających Bydgoszcz, budzi niezmiennie nietypowa rzeźba, znajdująca się w centralnej części miasta. Dzieło przedstawia postać mężczyzny, a tuż przy nim znajduje się jaskółka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że sylwetka znajduje się… nad rzeką Brdą. Rzeźba „Przechodzącego przez rzekę” to jedna z najciekawszych wizytówek miasta. Jak można się domyślać, bardzo wielu turystów wyjeżdża z Bydgoszczy z pamiątkową fotografią tego niezwykłego przedsięwzięcia architektonicznego. Okazją do jego stworzenia było przystąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. Właśnie wtedy zaprezentowano rzeźbę, której jedyną podporą jest lina rozciągnięta między przeciwnymi brzegami Brdy. Elementem konstrukcji jest jaskółka, mająca symbolizować wdzięczność mieszkańców w stosunku do założyciela Filharmonii Pomorskiej.

Podczas pobytu w Bydgoszczy warto przeznaczyć choć jeden wieczór na spacer po mieście. Kiedy zapada zmrok, staje się ono niemal baśniową krainą, w której prym wiedzie gra świateł i prezentująca się fantastycznie Brda. Cudownie oświetlone jest zwłaszcza centrum Bydgoszczy – bulwary wraz z przylegającymi do nich uliczkami. Niesamowite wrażenie sprawia nowoczesna fontanna miejska, która wieczorami wykorzystywana jest do realizacji bajecznie kolorowego spektaklu światła i dźwięku. Obserwacja interaktywnych strumieni wodnych, połączona z doznaniami muzycznymi, to obowiązkowy punkt programu zwiedzania miasta.

Nad rzeką Brdą znajduje się również budynek Poczty Polskiej. Obiekt wyróżnia się ciekawą architekturą i malowniczym położeniem. Niewątpliwie należy do najbardziej rozpoznawalnych zabytków kojarzonych z Bydgoszczą. Interesującymi budowlami są również tzw. Szklane Spichrze. Ich bryły wyraźnie nawiązują do swoich pierwowzorów, a taka koncepcja architektoniczna ma z założenia niejako łączyć bogatą przeszłość miasta z zamożną, obiecującą przyszłością. Nowoczesne budynki pełnią funkcję oddziału jednego z polskich banków.

Koncentrujące się nad rzeką Brdą życie Bydgoszczy, przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców. Warto poznać ten wspaniały klimat i osobiście doświadczyć magii niezwykłego miejsca. Na odwiedzających czeka rozwinięta baza noclegowa złożona z wysokiej klasy hoteli. Do dyspozycji gości oddano również schronisko młodzieżowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *