Ciechocinek – atrakcje turystyczne

Ciechocinek to miasto leżące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to typowo uzdrowiskowa miejscowość ciesząca się dużą popularnością wśród turystów i kuracjuszy, a to za sprawą wyjątkowych walorów naturalnych i pięknego położenia. Malownicza okolica przyciąga tu wielu miłośników kontaktu z naturą na przestrzeni całego roku. Są tu liczne sanatoria oraz ośrodki uzdrowiskowo-rekreacyjne.

Baza noclegowa w Ciechocinku opiera się przede wszystkim na sanatoriach. Na przestrzeni całego roku organizowane są turnusy, na które nie brakuje chętnych. Dlatego planując wypoczynek w tym miejscu należy dokonać rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Noclegi w Ciechocinku cieszą się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami turystów i kuracjuszy, dlatego na odpoczynek i regenerację sił warto wybrać właśnie to miejsce.

Największym bogactwem są tutejsze solanki i mikroelementy. To dzięki nim Ciechocinek stał się tak popularną miejscowością uzdrowiskową. Leczy się tu liczne rodzaje schorzeń, klimat pozytywnie działa na cały organizm. Domeną okolicy są liczne tereny zielone. W parkach i lasach wyznaczone są malownicze alejki i trasy spacerowe zdecydowanie umilające pobyt. W lasach jest cicho i spokojnie, a w sezonie można uzbierać sporą ilość grzybów i owoców leśnych. Popularne są tu także dywany kwiatowe. Ciągną się wzdłuż ul. Nieszawskiej przed dawnymi Łazienkami III. Teren obsadzony jest na całej długości różnobarwnymi kwiatami, co jest piękną atrakcją turystyczną miasta. Układ i kompozycja dywanów zmieniana jest co roku.

W Ciechocinku znajduje się także piękny i bogaty historycznie Dworek Prezydencki, stworzony w 1930 roku. Bardzo popularnym dla odwiedzających jest też Park Tężniowy. Pochodzi z drugiej połowy dziewiętnastego wieku. Na początku pełnił funkcje miejsca spacerowego, jednak dziś jest to duży kompleks rekreacyjno-rehabilitacyjny. Znajduje się w nim kompleks trzech tężni będących największym symbolem Ciechocinka. Spacerując tędy można napotkać pomnik Stanisława Staszica oraz pomnik poświęcony Jakubowi Graffowi, konstruktorowi tężni. Jest tu także słynny zegar kwiatowy z 1934 roku.

Ciechocinek to miejsce o różnych walorach, nie tylko uzdrowiskowych, ale też historycznych. Warto wybrać się tutaj nie tylko w celach zdrowotnych. Zarezerwuj noclegi już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *