Dąbki – atrakcje nadmorskiego uzdrowiska

Dąbki to niewielka miejscowość uzdrowiskowa leżąca w województwie zachodniopomorskim. Wioska jest położona nad Morzem Bałtyckim, jednak ma dostęp także do jeziora Bukowo, zatem osoby spędzające tam czas nie mogą narzekać na brak wodnych atrakcji. Dąbki to miejsce, w którym nie sposób się nudzić nie tylko latem, ale również w czasie pozostałych pór roku, nie brakuje tam bowiem różnorodnych atrakcji.

Urlop w Dąbkach

Osoby mające ochotę na spędzenie wakacji w tej urokliwej miejscowości, powinny szukać w Dąbkach kwatery w pobliżu morza (noclegi Dąbki), już na kilka tygodni przed planowanym rozpoczęciem pobytu. Noclegi w tej miejscowości można znaleźć między innymi w wygodnych pensjonatach, domkach letniskowych oraz ośrodkach wczasowych. Łatwo zauważyć, że baza noclegowa Dąbek jest naprawdę bogata.

Atrakcje w Dąbkach

Największy atut uzdrowiska, podobnie jak w przypadku innych nadmorskich miejscowości, stanowi plaża. Jest ona wyjątkowo ładna, ponieważ jest oddzielona od miejscowości pasmem sosen, dzięki czemu jest idealnym miejscem na spacery. Dodatkowo plaża jest nie tylko szeroka, ale także pokryta bardzo jasnym piaskiem, co daje wyjątkowo ładny efekt. Rzecz jasna w okresie wakacyjnym tętni życiem, a to za sprawą wytyczonego tam kąpieliska i pojawiających się sezonowych atrakcji, między innymi zjeżdżalni wodnych. Kolejnym ważnym punktem Dąbek jest jezioro Bukowo. To raj zarówno dla zapalonych wędkarzy, jak również osób lubiących uprawiać sporty wodne. Nad akwenem otwarto szkółkę windsurfingową, w której co roku swoją przygodę z pływaniem na desce zaczyna wiele osób. Działa tam także przystań żeglarska, w której cumują żaglówki, turyści mogą stamtąd wypłynąć w rejs małym statkiem wycieczkowym „Milka”. Osoby lubiące pływanie w łódce czy rowerkiem wodnym mogą skorzystać z usług wypożyczalni wodnego sprzętu.

Szlaki turystyczne przebiegające przez Dąbki

Przez miejscowość przebiega kilka szlaków turystycznych. Jednym z nich jest mierząca blisko 30 km trasa biegnąca przez Dąbkowice, Dąbki, Żukowo Morskie, Bobolin, i Darłówko – pokonując ją można podziwiać nie tylko malownicze widoki na wybrzeżu, ale również wiele zabytkowych obiektów. Godna uwagi trasa rowerowa biegnie przez Dąbki i Dąbkowice – mierzy blisko 6 km, a w czasie jej pokonywania można podziwiać przede wszystkim piękne leśne krajobrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *