Inowrocław i uroczy Park Solankowy

Jeżeli ktoś nie wyobraża sobie pobytu na wczasach z dala od natury to Inowrocław będzie miejscem, spełniającym wszystkie wymagania wielbicieli przyrody. Miasto, które położone jest w zachodniej części Kujaw, cieszy się naprawdę świetną lokalizacją. Otoczenie rzek, jezior oraz lasów, to jest to, co ostatnio zmęczeni miejskim życiem, doceniamy coraz bardziej. Dlatego jeśli zdecydujemy się zarezerwować noclegi to Inowrocław nie poskąpi nam widoku wielu przyrodniczych zakątków, które znajdują się na wyciągnięcie ręki. W pierwszej kolejności sprawdźmy jak wygląda baza noclegowa na najbardziej sprzyjający okres, czyli wiosnę lub lato, a następnie wybierzmy się do uzdrowiskowego miasta.

Przede wszystkim położone jest nieopodal Parku Krajobrazowego Nadgoplańskiego Tysiąclecia, ze słynnym jeziorem Gopło. Akwen ten wraz z jeziorem Pakoskim zresztą uchodzą za największe w całym województwie. Oczywiście nie trzeba się zbyt daleko ruszać, by zasięgnąć kontaktu z przyrodą. Oczywiście jeśli zależy nam na naturze chronionej, w jak najmniejszym stopniu zmienionej przez człowieka, to w pierwszej kolejności warto rzeczywiście zdecydować się na wyjechanie nieco poza centrum, tam można delektować się wcześniej wymienionymi kompleksami.

Wróćmy jednak na chwilę do kompleksów, które są dostępne na wyciągnięcie ręki. A jest nim imponujący wielohektarowy Park Solankowy. To właśnie w nim z powodzeniem będziemy mogli nieco odetchnąć w otoczeniu zieleni. Swoje oczy możemy cieszyć niesamowitymi dywanami kwiatowymi, które składają się z tysięcy kolorowych sadzonek. Oczywiście na terenie tego parku znajduje się również tężnia solankowa, która pod względem wielkości, zajmuje drugie miejsce w Polsce.

Co ciekawe Inowrocław zapewnia zajęcie w każdy dzień, bez obaw, że zastanie nas jakakolwiek nuda. O co dokładnie chodzi? Przede wszystkim o to, że rzeczywiście na terenie wspomnianego Parku Solankowego, można jeszcze dodatkowo grać w golfa, w szachy lub kręgle. Jeśli będzie nam zależeć na rozruszaniu wszystkich swoich mięśni, to doskonałym pomysłem okaże się zestaw do ćwiczeń, który również znajduje się na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *