Kudowa-Zdrój, czyli dlaczego Dolny Śląsk jest piękny

Ziemia dolnośląska to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych obszarów w Polsce. Urzeka swoją ogromną różnorodnością, a co za tym idzie atrakcyjnością, która gwarantuje mile i aktywnie spędzony czas o każdej porze roku. Na północy największą chlubą tego województwa są Stawy Milickie [dostępne tu: wikipedia] położone w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy, będącym największym tego typu obszarem w Polsce. Warto też dodać, że stanowi on ostoję tysiąca gatunków ptaków, a także jest największym w Europie obszarem hodowlanym karpia.

W centrum województwa położona jest jego stolica – Wrocław. To miasto niezwykłe, gdyż łączy w sobie historię, sztukę, kulturę, a także rozrywkę i rekreację. Jednak prawdziwa moc wrażeń i atrakcji rozpoczyna się dopiero na południu, gdzie roztaczają się malownicze, a zarazem tajemnicze Sudety, które stanowią fantastyczne miejsce dla miłośników górskich wspinaczek, wędrówek, a także aktywnych spacerów. Nie brakuje tu także licznych zabytków, jak chociażby słynny Zamek Książąt w Wałbrzychu.

Jednak województwo dolnośląskie zostało obdarzone nie tylko wspaniałymi walorami przyrodniczymi, ale także uzdrowiskowymi. Jednym z takich miejsc jest Kudowa-Zdrój, położona w malowniczej Dolinie Kłodzkiej. Miejscowość liczny niewiele ponad dziesięć tysięcy mieszkańców i jest bardzo chętnie odwiedzana, zarówno przez kuracjuszy, jak i turystów. Miasteczko swoje wspaniałe walory uzdrowiskowe zawdzięcza obecności licznych źródeł wód mineralnych. Wykorzystuje się je do leczenia wszelakich schorzeń związanych z układem krwionośnym, jak chociażby niedokrwistość, nadciśnienie tętnicze, stany po zawale oraz wiele problemów z mięśniem sercowym. Do Kudowy przyjeżdżają także kuracjusze z chorobami układu ruchowego, jak chociażby wady postawy, schorzenia reumatyczne oraz ze względu na wiele różnorodnych zabiegów rehabilitacyjnych po wielu urazach czy też zastojach w ruchu.

Życie uzdrowiskowe, a także turystyczne koncentruje się głównie w pięknym Parku Zdrojowym, na terenie którego mieście się okazała Pijalnia Wód, której wygląd zewnętrzny, a także wnętrze tworzą prawdziwie pałacowy i królewski klimat. Baza noclegowa w Kudowie-Zdroju obfituje nie tylko w jedne z najnowocześniejszych obiektów sanatoryjnych w Polsce, które oferują pobyt typowo leczniczy, jak i wakacyjny z korzyścią dla zdrowia. W ofercie noclegowej [dostępnej tu: meteor] znajduje się też wiele kameralnych pensjonatów, jak i luksusowych hoteli, które goszczą miłośników górskich krajobrazów. Kudowa-Zdrój to miejsce unikalne, gdyż łączy w sobie walory uzdrowiskowe w postaci wód mineralnych, a także górskich krajobrazów, których specyficzny mikroklimat przynosi dodatkowe korzyści dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *