Morze, plaża i rybołówstwo w Kątach Rybackich

Każdy, kto wciąż nie ma pomysłu na niezapomniany urlop czy weekend z rodziną, powinien rozważyć przyjazd do Kątów Rybackich. Miejscowość ta jest typowo rybacką, nadmorską wsią, położoną w województwie pomorskim, u brzegów Zalewu Wiślanego. Tak wyjątkowe położenie sprawia, że są absolutnie niepowtarzalnym miejscem, w którym każdy znajdzie to, czego szuka. Nie brakuje tutaj ciszy, spokoju i relaksu. Nie brak zieleni, natury i niepowtarzalnej przyrody. Nie zabraknie również zabytków, interesujących miejsc i wspaniałych okoliczności do uprawiania sportów, szczególnie tych wodnych. Słowem, dla każdego coś miłego.

Kąty Rybackie znane są przede wszystkim z rybackiego portu i morskich przystani. Większość turystów chętnie przechadza się piaszczystą plażą, ciągnącą się niemal przez całą miejscowość. Nie brakuje również miłośników zwiedzania, którzy chętnie odwiedzają Muzeum Zalewu Wiślanego. Znajdują się tutaj cenne przedmioty i wystawy, przedstawiające historię rybołówstwa, a także przybliżają proces budowy łodzi. Każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie. Są spore możliwości spędzania czasu na łonie natury. To właśnie tutaj znajduje się bowiem Rezerwat Ornitologiczny, w którym mieszka największe w całej Europie skupisko kormoranów. Kąty słyną przede wszystkim z żeglarstwa. Spowodowane jest to oczywiście położeniem tuż nad Zalewem Wiślanym. Co ciekawe, niezwykłe atrakcje czekają tu na turystów nie tylko latem, ale także zimą.

Okolice przyjazne są również dzieciom, które z pewnością chętnie odwiedzą Piracką Zatokę, w której czeka mnóstwo dmuchanych atrakcji. Na uwagę zasługuje również baza noclegowa, oferująca turystom liczne i niedrogie noclegi. Mieszkańcy są gotowi do przyjęcia sporej liczby turystów, która jednak z roku na rok jest coraz większa. Warto więc zarezerwować swoje miejsce zakwaterowania przed przyjazdem, by uniknąć przykrego rozczarowania. Nie znajdziemy tutaj wielkomiejskiego huku i zgiełku, wszędzie panuje spokój, a mieszkańcy są niezwykle otwarci i przyjaźni. Każdy poczuje się tutaj jak w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *