Niechorze – atrakcje i noclegi

Wybierając się na urlop, nad nasze polskie morze, warto jest kierować się kilkoma wskazówkami, które pomogą nam zorganizować wspaniały wypoczynek. Jednym z podstawowych elementów, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest atmosfera. Powinna być dostosowana do naszych preferencji i tak jeśli oczekujemy spokojnego wypoczynku, szukajmy kameralnych, małych kurortów, jeśli zaś chcemy przeżyć szalone wakacje, kierujmy się do popularnych turystycznych miejscowości. Drugim krokiem, który powinniśmy wykonać jak najszybciej jest rezerwacja pokoju hotelowego. Szybka decyzja w tej kwestii pomoże nam zaoszczędzić kilka złotych, a także da nam większy wybór, co również nie jest bez znaczenia. Wyżywienie i atrakcje powinny być nam znane jeszcze przed wyjazdem, pomogą nam one zaplanować pobyt, w taki sposób by ograniczyć stres związany z ich poszukiwaniem.

Niechorze to mała nadmorska osada, w województwie zachodniopomorskim. Jej głównym atutem jest bezpośrednie położenie nad linią brzegową Bałtyku, a od południa nad jeziorem Lwia Łuża. Taka lokalizacja zapewnia wszystkim turystom, ogrom możliwości aktywnego spędzenia czasu. Tradycyjnie zwykło się tutaj wylegiwać na plaży, która jest bardzo zadbana i szeroka na 22 metry, dodatkowo znajdują się tutaj głęboko wysunięte w morze trzy betonowe mola, załamujące fale. Można też zażywać kąpieli czy stawiać pierwsze kroki na deskach do surfingu, choć tę czynność z reguły wykonuje się na spokojniejszych wodach jeziora. Pod czujnym okiem instruktora, nic nam nie grozi, a my możemy cieszyć się wspaniałymi emocjami i zadbać w ten sposób o niesamowite wspomnienia.

To jednak nie wszystko, gdyż mamy też co zwiedzać w Niechorzu. Jest tutaj motylarnia, która przyciąga najmłodszych podróżników i ma im do zaoferowania okazy najbardziej popularne, ale też najbardziej egzotyczne. To ważne by dzieci mogły zapoznać się zarówno z fauną jak i florą już od najmłodszych lat.

Ciekawym pomysłem są też miniatury latarni morskich, które w specjalnie przygotowanym parku przedstawiają w skali 1:10, wszystkie latarnie polskiego wybrzeża. Propozycje kwater w Niechorzu (meteor – noclegi) są zróżnicowane, nocowanie zaś to wydatek zaczynający się już od 30 złotych. Pamiętajmy by zabrać ze sobą, tak jak w każdą inną podróż przewodnik oraz niezbędny sprzęt i odpowiednie ubrania, w taki sposób możemy przeżyć wartościowe wakacje, bez stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *