Sztutowo i urlop w parku krajobrazowym

Sztutowo to malownicza wieś [zobacz tu: wikipedia.org/wiki/Sztutowo], położona na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Wiślanego i Zatoki Gdańskiej. Dzięki takiej lokalizacji wakacyjny czas zdominowany jest przez wodne rozrywki. Piaszczysta i czysta plaża o szerokości 50 metrów doskonale nadaje się na wypoczynek w promieniach słońca, zaś dla aktywnych wczasowiczów polecane są sporty wodne. Tu bez problemu możemy spróbować swoich sił na desce czy podczas łowienia ryb. Doskonałym pomysłem są również zjeżdżalnie i znane nam wszystkim banany. Baza noclegowa [widoczna tu: meteor-turystyka.pl/noclegi,sztutowo,0.html] również zasługuje na uznanie, a dzięki dużej różnorodności i doskonałej lokalizacji możemy wybrać dogodny pokój dla siebie.

Sztutowo to osada, która posiada kilka wyjątkowych zabytków. Podczas niepogody doskonale wypełnią nasz czas. Tu zwróćmy uwagę w szczególności na Muzeum Stutthof. Miejsce podczas II wojny światowej służyło jako obóz koncentracyjny, w którym więziono ponad 100 tysięcy osób. Jego tragiczne losy na stałe wpisały się w architekturę i mentalność mieszkańców.

Zaledwie kilka kilometrów dalej znajduje się zabytkowa miejscowość Kąty Rybackie, w której możemy odwiedzić Muzeum Zalewu Wiślanego. Tamtejsze eksponaty poświęcone są głównie rybołówstwu, które było głównym zajęciem mieszkańców tych terenów.

Podróż do Sztutowa to też doskonały pomysł ze względu na przyrodę. Kurort znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego, a więc zapewnia wspaniałe widoki, ale też jest to część rezerwatu przyrody, w którym żyje największa kolonia kormoranów w Europie. To ciekawe miejsce, nie tylko dla miłośników ptaków, dobrze poczuje się tu każdy, kto docenia naturę. Drzewa, ptaki i morze, czegóż chcieć więcej podczas wakacji? Podczas pobytu w Sztutowie powinniśmy też zdecydować się odwiedzić okoliczne miejscowości. W Stegnie znajduje się Bursztynowa Komnata, a więc obiekt poświęcony tradycji połowu tego minerału. W Mikoszewie dostępna jest przystań, z której łatwo wypłynąć w rejs, nawet po otwartym Morzu Bałtyckim. Krynica Morska to natomiast szansa dla wczasowiczów na podziwianie pięknego krajobrazu całej okolicy.

Sztutowo to wygodne połączenie luksusowych obiektów hotelowych i zacisznych ośrodków wczasowych. Tu każdy znajdzie miejsce dla siebie, zgodne z upodobaniami. Podróżując z rodziną lub przyjaciółmi, dobrze jest się zdecydować na wynajem całego domku, gdyż wówczas ceny są naprawdę przystępne, a i możliwości spędzenia czasu wydaje się być więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *