Trzęsacz – pomysł na wakacje

Wybierając się na północ Polski warto odwiedzić małą ale jakże urokliwą wioskę Trzęsacz. Jest to miejscowość turystyczna leżąca na Pobrzeżu Szczecińskim. Znana jest głównie ze wspaniałego kąpieliska i ze słynnych ruin zamku, które pochłaniane są przez morze. Trzęsacz jest bardzo dobrym miejscem na letni wypoczynek. Piękna, słoneczna plaża wysypana złotym piaskiem i kolorowymi kamyczkami to raj dla osób lubiących odpoczynek nad wodą. Kąpielisko jest oczywiście strzeżone. Z platformy widokowej roztacza się wspaniały widok na wzburzone morze i okoliczne krajobrazy. Przed upałem można się schronić w nadmorskich lasach.

Najbardziej znanym zabytkiem Trzęsacza są ruiny gotyckiego kościoła (www.wikipedia.org/wiki/Ruiny_kościoła_w_Trzęsaczu), który został zbudowany zaledwie dwa kilometry od brzegu morza. Przez lata fale morskie podmywały ściany budynku i niestety zniszczyły go. Dzisiaj zachowała się tylko jedna ściana, która pewnie też ulegnie zniszczeniu, chociaż konserwatorzy zabytków zrobili co mogli aby zabezpieczyć klifowy brzeg i uchronić pozostałość kościoła przed niszczycielską siłą morza. Wart obejrzenia jest też zespół pałacowo – folwarkowy, w pobliżu którego znajduje się stadnina koni. Spacer takim dworskim parkiem ze starymi drzewami to jak przeniesienie się w czasie. Jeśli pogoda nie sprzyja plażowaniu i kąpielom w Bałtyku, można się wybrać na pieszą wędrówkę i poczuć bliskość z naturą. Przez Trzęsacz przebiega Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego a także drugi, równie ciekawy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

W wiosce działa również nowoczesne muzeum. Można w nim obejrzeć bardzo ciekawą multimedialną ekspozycję, która zachwyci każdego. Istnieje również możliwość przejażdżki quadem. Zachwyca to głównie dzieci ale jest to też świetna zabawa dla całej rodziny. Podobnie jak „podróż” kolejką wąskotorową na trasie z Gryfic do Niechorza. W wakacje dla turystów specjalnie przygotowano pociąg retro, który jest ciągnięty przez parowóz z Trzęsacza do Pogorzelicy. Latem każda nadmorska miejscowość jest tłumnie oblegana przez turystów. Dlatego też o rezerwację dobrego miejsca kwaterunkowego powinniśmy się postarać dużo wcześniej. Mimo iż baza noclegowa (www.http://meteor-turystyka.pl/noclegi,trzesacz,0.html) jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie gości, to jednak w sezonie miejsc brakuje. Świadczy to o dużej popularności Trzęsacza wśród turystów. Jeśli wakacje – to właśnie tutaj!

2 thoughts on “Trzęsacz – pomysł na wakacje

  1. Czekam z niecierpliwością na mój wakacyjny wypoczynek w Trzęsaczu, nocleg tutaj zaplanowałem już wcześniej, wszystko gotowe a teraz tylko przygotowuję listę miejsc, które chcę zobaczyć

  2. @Kapitan Ametyka wybierz się na szlak Piskorskiego, jeśli nie rowerem to pieszo, piękna trasa a widoki obłędne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *