Wisełka – ciekawy nadmorski kurort

Do ciekawych miejsc nad morzem z pewnością zalicza się Wisełka, czyli niewielka wioska znajdująca się w województwie zachodniopomorskim. Jednocześnie można mówić tutaj o bardzo bliskiej obecności znanych wszystkim Międzyzdrojów. Wisełka również ze względu na swoje położenie jest bardzo mocno związana z Wolińskim Parkiem Narodowym. Jeśli będziemy chcieli się przekonać, co ciekawego jest do zobaczenia w tym kurorcie, w pierwszej kolejności powinniśmy zarezerwować noclegi. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: "Wisełka noclegi" w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Nie musimy się martwić brakiem miejsc, ponieważ baza noclegowa z każdym rokiem jest tutaj coraz bardziej rozwijana.

Przyjeżdżając do Wisełki na początku możemy zobaczyć niebywałą atrakcję, którą jest tutejsza latarnia morska. Jednocześnie warto zdać sobie sprawę z tego, że jest to kurort położony nie na stałym lądzie, ale na wyspie o nazwie Wolin. Co prawda latarni morskiej nie można zwiedzać w środku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podejść do niej jak najbliżej. Tym bardziej, że cała budowla została wykonana z kamieni polnych, które zostały wzmocnione i podwyższone przy pomocy cegieł.

Przechadzając się uliczkami Wisełki, możemy natrafić na jeszcze sporo ciekawych i nawet dość tajemniczych miejsc. Jednym z nich jest opuszczony park, a także aleja kasztanowa. Ponadto warto zobaczyć także willę, która posiada konstrukcję szachulcową. Szacuje się, że budynek powstał mniej więcej na przełomie XIX oraz XX wieku.

Wisełka, to nie tylko kurort znajdujący się na największej wyspie w Polsce, ale także wioska otoczona kilkoma niedużymi jeziorami. W takim razie można domniemywać, że jest to idealne miejsce na długie spacery w pobliżu pięknych kompleksów przyrodniczych. Jeśli komuś będzie brakowało cywilizacji, w każdej chwili może pojechać do Międzyzdrojów bądź Świnoujścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *